05-03-2003 Een nieuw landmeterswieltje
Het oude wieltje is niet meer!.

Volgens de mondelinge overlevering heeft indertijd Theo van der Wijst (medeoprichter van De Bossche 100) dit van Rijkswaterstaat gekregen.
Als parcoursuitzetter leende hij dit wieltje. Theo deed alles te voet, nam zijn tentje, rugzak en wieltje mee en was dan een weekend voor de Bossche 100 op pad. Voornamelijk in de zomer, met korte broek, zette hij het parcours uit.
De uitleenperiode was elk jaar zolang dat Rijkswaterstaat dit oude wieltje op een gegeven moment aan de Bossche 100 cadeau deed.
Het wieltje bezat de nodige mankementen.
- Bij een beetje vorst deed ie het niet. Dit heeft al eens een onnodige reis opgeleverd voor de huidige parcoursbouwers.
- Bij 90, 190, 290 m. enz. moest je verduveld goed opletten.
Hij bleef daar nogal eens steken. Kon je weer een stuk opnieuw gaan meten.
- De laatste keer dat we het wieltje gebruikten wilde hij vaak niet vanaf 0 m. gaan tellen nadat we hem daarop terug gezet hadden
Wij maar kleine rondjes draaien in de buurt van het nieuwe meetpunt. Voor de objectieve toeschouwer waren we waarschijnlijk aan het dol draaien.
Een poging tot reparatie hielp ons van de wal in de sloot.
DUS: overleg gepleegd binnen de stichting "Bossche 100" en onze penningmeester, Regina (jr) Martens, gaf toestemming om een nieuw meetwiel aan te schaffen.
WAAR?:
Natuurlijk de zoekmachine Google gebr
uikt.
Van RWV-zijde kregen we de tip om er een met een gesloten wiel te kopen. Dit zou beter door het zand rollen. Uiteraard kwamen op we op internet allemaal open wieltjes tegen met spaken.
Uiteindelijk geslaagd bij Knijff in Ridderkerk. Komen we vandaag bij dat pand aan met een heel ander opschrift: CRAMO
Het bedrijf heeft al een jaar een andere naam, maar de oude website bestaat nog steeds, zodat Google toch een voltreffer had